Čo je pod povrchom?

Autor: ICM Topoľčany | 4.3.2012 o 13:05 | (upravené 4.3.2012 o 13:37) Karma článku: 6,50 | Prečítané:  396x

Priatelia, minulú sobotu sa konal Valentínsky študentský ples. Je za tým veľa vybavovačiek, námahy, stresu. Áno, patrí to k tomu, ale nie je to to najdôležitejšie. Najdôležitejšie pre nás je baviť sa práve pri tej námahe a vybavovačkách. Najdôležitejšie je, aby sme my aj vy mali ďalší skvelý zážitok. Najdôležitejšie je, že vďaka vám môžeme teraz pomáhať iným, lebo to je to, čo je na našej práci najkrajšie. Ako to ale súvisí s nejakým plesom?

 

Spýtajte sa troch stoviek ľudí, ktorí sa zo dňa na deň zjavili na našom facebooku, spýtajte sa viac ako tisícky ľudí, ktorí čítajú náš blog. Spýtajte sa nás, prečo to vlastne robíme.

Viete, že robíme aj úplne neziskové a dobročinné akcie. Tie sú jadrom našej dobrovoľníckej činnosti, no akcie ako táto majú význam, pretože nám produkujú ZISK.

Zisk v podobe dobrého mena. Z dobrého mena potom ťažíme povedomie o tých akciách, ktoré nie sú veľmi na očiach – napríklad homeless party, kde kŕmime vianočnou kapustnicou ľudí, ktorí si ju nemôžu uvariť alebo by si ju nemali kde zjesť.

Alebo daruj hračku kamošovi, kedy od dobrých ľudí zbierame hračky a knižky, ktoré sú už opustené, aby sme ich na vlastné náklady rozniesli do zariadení, kde na ne čakajú deti. Alebo napríklad Topoľčiansky polmaratón, ktorý je v podstate skvelou imidžovkou pre mesto Topoľčany, napriek neziskovému rozpočtu.

homeless party, valentinsky ples, <3

Ten druhý zisk, okolo ktorého niektorí ľudia robia podivné mystifikácie, sa zúžitkuje na naše Lamborghini, na našu vilu na Malibu a na naše zlaté zuby.

Ak niečo zvýši, tak si zaplatíme nájomné a zafinancujeme si spomínané akcie, ktoré sami o sebe nie sú rentabilné, prípadne za tento zisk zaobstaráme stravu dobrovoľníkom počas týchto akcií. Zabezpečíme im pitný režim, dopravu v prípade aktivity mimo mesta.

Sme z malého mesta, nie je tu veľa takýchto aktivít. Nájdu sa nejaké, ale mnoho ich nie je. Preto sme vďační za všetok pozitívny feedback. Sme vďační za to, že chodíte na naše akcie a za to, že sa vám páčia. Vďaka tomu môžeme prežiť a robiť práve tie neziskové akcie, ktoré pomáhajú ďalším. Sprostredkovane im pomáhate vy. Títo ľudia vám ďakujú.

Ďakujeme za nich.

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

EKONOMIKA

Smrť blízkeho majú platiť poisťovne, rozhodol súd. Tie nesúhlasia

Spor, či majú poisťovne platiť blízkym bolestné, sa na Slovensku vlečie už desať rokov.

KOMENTÁRE

Málo tu oslavujeme to dobro, čo na Slovensku bolo, je a bude

Slovákom budú tieto slová znieť trochu pateticky.


Už ste čítali?