Výkaly v sáčku, mesto v odpadkoch, odpadky v prírode

Autor: ICM Topoľčany | 6.8.2012 o 9:00 | Karma článku: 9,65 | Prečítané:  893x

Kým sme my ostatní sedeli za počítačmi a pred televízormi, naše decká sa vybrali očistiť kus nášho mesta. A že si ruky zašpinili riadne, vravia aj tieto fotky:

Ladino, náš dobrovoľník píše o tom, aké to bolo:

"Je prázdninová sobota a ja vstávam o 9:00. Neuveriteľné. Tento hriech však napravím už o 10:00, kedy sa stretávam s Vladkou a babami zo Zelenej Hliadky. Zoznámili sme sa. Teda zoznámili sme sa už na Facebooku, kde sme si napísali po tom, ako sme videli, že baby chystajú takúto akciu. Ale teraz sme sa tak ozajstne. Rozdali sme si vrecia, rukavice a takú super srandu – kliešte na odpad. Mišo ako vždy meškal, takže sme začali bez neho.

Keď som si pozeral Facebok event, netušil som, koľko bude práce s upratovaním kúska zelene. Verte, či nie, bolo. Vedel som, že odpadky často končia tam, kde nemajú. Ale nikdy, naozaj nikdy, by som nepovedal, že nájdem paštéku, majonézu alebo ľudské výkaly v sáčku... Nuž, môj životopis bude skutočne zaujímavé čítanie.

Makáme

Okrem toho sme naplnili sedem veľkých vriec sklenými fľašami, plastovými fľašami, plechovkami, alobalom, papierom, sáčkami a rôznym iným odpadom. Za tri hodiny sme dokázali upratať lúku o veľkosti futbalového ihriska a dva lesíky - na najväčšom slnku, v kúpeli potu a pri vyberaných arómach. Poštípali ma tri komáre a minul som celodennú energiu.

Spoznal som ale troch super ľudí, pomohol som životnému prostrediu a užil som si kopec srandy. Ak sa ma niekto nabudúce spýta, prečo chodím do ICM, tak môžem začať jednou prázdninovou sobotou, ktorú som nepresedel pri počítači."

Hotovo

Všetky fotky nájdete na našom Facebooku. A viete čo? Zelená hliadka Topoľčany si zaslúži jeden obrovský lajk za to, že vyvinula takúto iniciatívu. A za to, že nás zobrali so sebou.

Páči sa vám uprataný Drik, Topoľčanci? Čo na to hovoríte? Napíšte nám do diskusie.

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

DOMOV

Štátna poisťovňa nemá peniaze na zdravie. Manko je vyše 50 miliónov

Odhad peňažnej straty na základe analýzy spoločnosti Deloitte potvrdil pre SME finančný manažér a bývalý audítor Marián Jánoš.

DOMOV

Kde sa darí zločinu? Policajti prekreslili mapy kriminality

Polícia hlási viac násilností a mravnostnej kriminality.

TECH

Poruchy spánku, bolesti hlavy. Aké sú dôsledky zmeny času

Zmätok, nepríjemné posuny aj ranná neistota.


Už ste čítali?